Fundacja TPE
Narodowy Bank Polski
Podręczniki
Relacja z realizacji zajęć w projekcie
Relacja z realizacji zajęć w projekcie

Po przeprowadzeniu zajęć z młodzieżą nauczyciele mogą pobrać załączony plik, wypełnić i odesłać na adres e- mail: tpe.biuro@ tpe.org.pl

Lekcje w projekcie można prowadzić do 30/04/2022 roku a na relacje czekamy do 15/05/2022 roku.

Dla nauczycieli, którzy prześlą do nas swoje relacje przygotowaliśmy certyfikaty udziału w projekcie oraz niespodziankę w postaci jednej z publikacji edukacyjnych przygotowanych przez Fundację TPE.

Scenariusze lekcji
Scenariusze lekcji

Wszystkie elementy projektu Droga do Morza – broszury, strona internetowa, zadania on-line zostały przygotowane z myślą o tym, że nasz projekt jest przede wszystkim projektem edukacyjnym przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Znajdziecie Państwo propozycje realizacji zajęć dla:

Droga do MORZA, Droga do miasta
Droga do MORZA, Droga do miasta

Broszura „Droga do Morza, Droga do miasta” to materiał przygotowany z myślą o najstarszych odbiorcach projektu – uczniach szkół ponadpodstawowych i osobach dorosłych zainteresowanych historią. autor dr M. Szerle wprowadza nas w zawiłości powstania miasta Gdyni wraz z portem uwzględniając konteksty historyczne i ekonomiczne okresu XX lecia międzywojennego.

Droga do MORZA, Droga do portu
Droga do MORZA, Droga do portu

Broszura dla uczniów szkół podstawowych opowiadająca historię Gdyni i wprowadzająca zagadnienia ekonomiczne. Autor dr M. Szerle w ciekawy i niezwykle wciągający sposób przeprowadza nas przez zawiłości historii XX lecia międzywojennego, wprowadza szereg faktów i pojęć ekonomicznych by wyjaśnić młodym czytelnikom fenomen powstania GDYNI – portu i miasta.

Z Józkiem i Figą w podróży do Portu Gdynia
Z Józkiem i Figą w podróży do Portu Gdynia

W niniejszej książeczce znajdują się ćwiczenia wspierające rozwój małej motoryki, spostrzegawczość oraz
logiczne myślenie, a także definicje i krótkie biogramy postaci przedstawionych na wystawie.

Yellow dots