Fundacja TPE
Narodowy Bank Polski
O projekcie

Droga do morza to projekt skoncentrowany na ukazaniu procesu powrotu Polski nad Bałtyk, szczególnie w ciągu pierwszych lat od odzyskania w 1918 r. niepodległości. Przybliża najważniejsze wydarzenia historyczne, jak zaślubiny z morzem, przedstawia twórców ówczesnej Polski – polityków, inżynierów, wojskowych i specjalistów innych branż, nakreśla realia miasta portowego, jakim była Gdynia, polskiego wybrzeża oraz naszych flot i kontaktów zamorskich. Wprowadza przy tym do tematów gospodarki i bankowości. W ramach dotychczasowych działań między innymi wydano książkę Wiktora Cygana „Droga do morza”, jak i film „Droga do Morza” czy multimedialną wystawę wraz z szeregiem publikacji edukacyjnych, na którą serdecznie zapraszamy.

Więcej
tpe.org.pl
O projekcie
Naszą wystawę znajdziesz:
Zwiedzaj on-line

Wystawa „Droga do morza” to 58 plansz, których walorem jest ich wielki format, kształt i możliwość poświęcenia czasu wybranym wątkom.Gdynia to symbol modernizacyjnych inwestycji i wysiłku inwestycyjnego II RP. Wystawa pokazuje etapy rozwoju portu a wraz z nim miasta przy porcie. Pokazana została rola banków, które oferowały preferencyjne kredyty, udziale kapitału krajowego w budowie, przydział środków na inwestycje.

Wystawa jest trampoliną do działań edukacyjnych. Jeśli nie możesz zobaczyć jej na żywo możesz to zrobić online tutaj: https://drogadomorza.pl/sciezka/

Materiały dydaktyczne przygotowali dla was

Yellow dots